Ogłoszenie

Pododdział detoksykacji alkoholowej

Informacje


Pielęgniarz oddziałowy: Andrzej Zmyślony
Kontakt: 797 307 817, 797 307 801 (informacja i terminy przyjęć)
e-mail: ldpo@mcm-milicz.pl

Terapeuta

  • Karolina Hajek - specjalista terapii uzależnień

Działalność oddziału

W oddziale leczone są:

  • alkoholowe zespoły abstynencyjne
  • majaczenie w przebiegu alkoholowego zespołu abstynencyjnego
  • zespoły abstynencyjne w przebiegu uzależnienia od leków uspokajających i nasennych

Oddział dysponuje 10 łóżkami. Leczenie wszelkich uzależnień, w tym uzależnienia od alkoholu, może się rozpocząć po uzyskaniu abstynencji. Z reguły osoba uzależniona nie jest w stanie własnymi siłami odstawić substancji, od której się uzależniła. W takich przypadkach detoksykacja okazuje się jedynym sposobem rozpoczęcia procesu zdrowienia.

W czasie pobytu w oddziale pacjent otrzymuje kompleksową opiekę medyczną, która obejmuje leczenie farmakologiczne oraz podstawy wiedzy na temat uzależnienia od alkoholu i sposobów terapii. Po uzyskaniu stabilizacji stanu somatycznego, pacjenci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach psychoedukacyjnych motywujących do podjęcia dalszego leczenia.

Osoby zainteresowane przyjęciem do oddziału powinny skontaktować się telefonicznie w celu uzgodnienia terminu przyjęcia. Przyjęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 13.00. Osoby zainteresowane powinny posiadać przy sobie skierowanie do szpitala psychiatrycznego, które może wystawić każdy lekarz (w razie potrzeby druk można pobrać wpisując w wyszukiwarkę Google: „skierowanie do szpitala psychiatrycznego”). Przy przyjęciu odbywa się badanie alkomatem. NIE SĄ PRZYJMOWANE OSOBY NIETRZEŹWE.

Pobyt w oddziale trwa w przypadku alkoholowego zespołu abstynencyjnego do 10 dni, w przypadku zespołu abstynencyjnego w przebiegu uzależnienia od leków uspokajających i/lub nasennych do 8 tygodni.