Ogłoszenie

Oddział dziecięcy

Informacje

Kierownik Oddziału: lek. med. Zyta Waniek-Michalak, specjalista chorób dziecięcych i nefrologii
Sekretariat:wew. 849

Kierownik oddziału: wew. 850
Pokój lekarski: wew. 852
Pielęgniarka oddziałowa: wew. 851
Punkt pielęgniarski: wew. 856
e-mail: ldsp@mcm-milicz.pl

Lekarze

  • Marzena Ambicka – Ciba - pediatra, specjelista neurologii dziecięcej
  • Małgorzata Lubieniecka - specjalista pediatrii
Katarzyna Lech-Badłak - specjalista  pediatrii

Patryk Gurgul - rezydent, w trakcie specjalizacji z pediatrii

Działalność oddziału

W oddziale leczone są dzieci od 1-go miesiąca życia do 18-go roku życia ze schorzeniami wieku dziecięcego. Oddział Dziecięcy dysponuje 22 łóżkami pediatrycznymi.

Oddział prowadzi wieloprofilowa diagnostykę ultrasonograficzną, gastroenterologiczną, radiologiczną, kardiologiczną (całodobowe zapisy ekg i ciśnienia tętniczego krwi) oraz laboratoryjną (skomputeryzowane laboratorium z pełnym zakresem badań podstawowych, także diagnostykę alergii, chorób tarczycy, wstępną diagnostykę zaburzeń odporności) oraz zapewnia konsultacje specjalistyczne (nefrologiczną, neurologiczną, laryngologiczną, okulistyczną i ortopedyczną).

Wyposażenie oddziału zapewnia pełną możliwość leczenia w stanach ratujących życie, jak również prowadzenie leczenia i zabiegów fizjoterapeutycznych (inhalacje, tlenoterapię).

Dzieci mogą korzystać ze świetlicy wyposażonej w telewizor, video, DVD, komputer z grami, zabawki i gry edukacyjne oraz filmy. Rodzice mają możliwość przebywania z dziećmi w ładnych, słonecznych salach jedno- i dwuosobowych oraz przygotowywania i przechowywania posiłków  w wydzielonej dla pacjentów kuchni. Dzieci pozostające w oddziale bez rodziców mają zapewniony kontakt z domem przez bezpłatny telefon w ramach akcji TP SA, „Telefon do Mamy”.

W oddziale zatrudnionych jest 11 starszych pielęgniarek dyplomowanych, posiadających certyfikaty ukończenia kursów EKG i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.